کافه رگبار

اهل طهرانم . روزگارم بد نیست . . .

شغل می سازیم .... آی شغل می سازیم !


نمی دونم چرا بعضیا هی می گن دولت به فکر اشتغال زایی نیستش؟ دیگه چقده تلاش کنه آخه؟ چطورش رو الان خدمتتون عارض می شم .


همه می دونیم که دولت که از لحاظ مالی کم و کسر آورده می خواد به هر شکلی شده این پول رو جبران کنه و چون زورش به گردن کلفتا نمی رسه یکی از راحت ترین راههاش فشار آوردن به اقشار ضعیف تر جامعه ( اعم از کارمند و کاسب جزء) است که سال به سال مالیات بیشتری ازشون بگیرن و عملا کاری از دست من نوعی در مقابل دولت بر نمیاد و باید تقریبا هرچی میگه رو تسلیم شیم .


اما همون طور که همه باز می دونن ، توی هر شرایط اسف باری که خیل مردم تو بدبختی و بیچارگی دست و پا می زنند باز یه عده ای شغلشون طوریه که از این وضع خوشحالن و هرچی وضع کار مردم بدتر بشه وضع شغلی اینها بهتره می شه .نمونه هاش هم کم نیستند .


مثلا بنیامین ما از کوچیکی مشکل آسم داره که توی آلودگی هوا این تشدید میشه و ما سالی دوسالی یه بار می بریمش پیش یه دکتری که دکتر بیماریهای آلرژیکه و همیشه خدا مطبش پره از بیمارهای این چنینی و دکتر هر دفعه یه آزمایش تنفسی هم می گیره که جدا گونه از ویزیتش پولش رو حساب میکنه و خود آقای دکتر همیشه خوش و خرمه .


یا جاهایی که همیشه ترافیکه و مردم اعصابشون به هم می ریزه یه عده دستفروشن که آب و سی دی و دستمال و از این خرت پرتا می فروشن و میان و از این آشفته بازار ترافیک به نفع خودشون پولی به جیب می زنن


یا اون که هرچی مردم بیشتر بمیرند این کسایی که مسئول خدمات کفن و دفنند خوشحال تر می شن !


حالا بر گردیم به همون پاراگراف بالا که مربوط به مالیات بود .


کسب و کارای کوچیک که درآمدشون کمه و طبیعتا مالیاتشون هم باید اندازه اون باشه ، هیچ وقت توان این رو نداشتن که مشاور مالیاتی استخدام کنن یا حسابدار وارد . که دفاتر حسابداریشون رو بنویسه که خود اونا سالی چندین میلیون هزینه کارشونه


اما حالا که دولت این قدر مالیات ها رو بالا برده و راهی برای ماها جز تسلیم باقی نذاشته ،حالا استخدام یا مشاوره گرفتن از یه آدم وارد معنی پیدا می کنه . باز بعضیا بگن که دولت به فکر اشتغال زایی نیست!! خدا واقعا حفظش کنه .
 برای پیوستن به گروه تلگرامی کافه رگبار روی این لینک کلیک کنید .تاریخ ارسال: سه‌شنبه 27 مرداد‌ماه سال 1394 ساعت 13:27 | نویسنده: علی بیتاژیان | چاپ مطلب
نظرات (4)
سه‌شنبه 27 مرداد‌ماه سال 1394 16:23
نیره
امتیاز: 1 0
لینک نظر
خدا خیرشون بده به فکر فارع التحصیل های حسابداری هستند
پاسخ:
سه‌شنبه 27 مرداد‌ماه سال 1394 21:17
یه مریم جدید
امتیاز: 1 0
لینک نظر
سلام

آقای رگبار، طنزنویس خوبی هستید. از دو طنز اخیر لذت بردم.
پاسخ:
چهارشنبه 28 مرداد‌ماه سال 1394 10:14
احمد
امتیاز: 1 0
لینک نظر
سلام
من که شخصاً کم آوردم ، اونم با کار توی ارگان مهم دولتی و دیدن چیزای مسخره این شکلی ، یعنی یک چیزایی میبینی که شاخت میزنه بیرون.
پاسخ:
چهارشنبه 28 مرداد‌ماه سال 1394 22:22
amine
امتیاز: 0 0
لینک نظر
اولا خداوند به این دولت کریمه یک در دنیا و صد در آخرت بده که باعث بالا بردن سطح درآمد حسابدارها و مالیچی ها شد.
ثانیا من که در خدمتم.. سوالی ، راهنمایی در حد سوادم.. حق الزحمه هم 75% ابتدای کار الباقی پس از پایان کار
پاسخ:
الهی آمین .
تلفنت رو برام بفرست در ضمن
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد